Unibet

Bonus

bonus mirëseardhjeje prej 30 eurosh

Promovimet
  • Baste sportive: bonus mirëseardhjeje prej 30 eurosh
Regjistrim Regjistrim

Unibet – histori

Kompania është themeluar në 1997 nga Anders Ström në Londër. Në periudhën fillestare të funksionimit të kompanisë, bastet pranoheshin me telefon dhe në vitin 1999 kompania hapi faqen e saj në anglisht dhe zvicerane. Më pas, kompania u shndërrua në Unibet Group PLC dhe mori një licencë për lojërat e fatit në Maltë. Viti 2004 ishte një moment vendimtar pasi kompania debutoi në bursën zvicerane. Aktualisht Unibet ka një duzinë apo më shumë miliona përdorues në të gjithë botën.

Faqja e internetit e Unibet

Struktura e faqes së internetit të Unibet është shumë funksionale dhe me siguri çdo përdorues do të mund të shikojë pa problem ndeshjet që i intereson. Do të gjeni akses si në bastet sportive, ashtu edhe në kazino dhe bingo. Nëse kërkoni ngjarje sportive, ia vlen të përdorni një skedë “më të njohura” në menunë e majtë. Aty do të gjeni ngjarje që janë kërkuar më shpesh në periudhën e përcaktuar. Personalisht, e vlerësoj shumë këtë opsion. Kjo kursen shumë kohë dhe nuk ka nevojë të shfletoni faqen më të plotë.
Në pjesën e poshtme të faqes së internetit, ka lidhje me të gjitha seksionet e nevojshme dhe një njësi shërbimi ndaj klientit.
Në përgjithësi, për mendimin tim, faqosja e faqes në internet është e mirë dhe madje shumë e mirë për sa i përket ngjyrave. Sytë tuaj nuk do të lodhen edhe nëse kaloni orë të gjata në faqen e internetit.

Regjistrimi me Unibet

Për të filluar regjistrimin, futni faqen e internetit të Unibet në shfletuesin tuaj. Ekziston një buton “regjistrimi” në këndin e sipërm të djathtë. Klikoni mbi të dhe do të shfaqet një formular regjistrimi. Konfirmimi i regjistrimit do të dërgohet në adresën tuaj të postës elektronike. Tani, llogaria juaj është e hapur. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se është plotësisht aktive. Për të përdorur të gjitha shërbimet, për të paguar dhe tërhequr para, duhet të verifikoni llogarinë tuaj. Për këtë qëllim dërgoni një kopje të pasaportës ose kartës së identitetit dhe konfirmoni vendbanimin tuaj. Kjo është një procedurë standarde që duhet të përmbushë çdo bastvënës i licencuar.

Aplikacioni celular Unibet

Aplikacioni Unibet mund të shkarkohet në pajisjen tuaj celulare me sistemin operativ Android dhe iOS. Të dy versionet funksionojnë shumë mirë dhe marrin rreth 35 MB në disk. Ato ofrohen në shumë gjuhë dhe nëse keni një lidhje mjaftueshëm të shpejtë në internet, do të keni mundësi t’i shikoni ndeshjet drejtpërdrejt nëpërmjet aplikacionit në smartphone ose tavolinë tuaj. Sigurisht, instalimi i aplikacionit iOS është më i shpejtë dhe më i thjeshtë, por nuk kemi vërejtur ndonjë ndryshim në funksionimin e faqes në internet në të dy sistemet.
A rekomandojmë aplikacionin celular Unibet? Sigurisht po. Është i thjeshtë në përdorim, efektiv dhe mundëson akses në të gjitha platformat e Unibet. Megjithatë jo të gjitha lojërat e kazinosë funksionojnë pa probleme. Fatkeqësisht, disa prej tyre nuk janë përshtatur plotësisht me aplikacionin.

Baste sportive me Unibet

Ende disa vite më parë mund të ndiheshit të pakënaqur nëse vëzhgonit listën e ngjarjeve të disponueshme. Megjithatë, ato kohë kanë kaluar përgjithmonë. Aktualisht Unibet ofron praktikisht të gjitha ligat e futbollit në botë, duke përfshirë klasin premier, por edhe ligat e dyta dhe të treta në shumë vende. Në përgjithësi, është e vështirë të gjesh një ngjarje për të cilën nuk mund të vësh bast në faqen e internetit të Unibet. Kjo vlen edhe për ndeshjet e futbollit dhe të gjitha disiplinat e tjera sportive. Këtu do të gjeni ligat e basketbollit, hokejit, volejbollit. Të gjitha ngjarjet master dhe ndeshjet midis vendeve.
Nëse jeni përdorues i regjistruar, do të keni akses në seksionin e Unibet TV. Këtu mund të shikoni ngjarjet më të rëndësishme. Dhe gjithçka si pjesë e anëtarësimit tuaj në komunitetin Unibet. Unë garantoj që asnjë TV nuk ofron një dozë të tillë transmetimesh sportive.
Si një lider bastesh në treg, Unibet ofron gjithashtu mundësi bastesh live. Oferta e saj e basteve të drejtpërdrejta është e krahasueshme me bastebërësit e tjerë. Këtu nuk do të gjeni surpriza të pakëndshme. Ka shumë ngjarje me një sasi të madhe mundësish bastesh në dispozicion.

Pagesat dhe tërheqjet nga Unibet

Nëse keni llogarinë e verifikuar, mund të përdorni të gjitha opsionet e disponueshme për të depozituar dhe tërhequr para në ose nga llogaria juaj Unibet. Opsionet e disponueshme të pagesës janë të specifikuara në skedën “pagesa”. Ka shumë prej tyre dhe do të ishte e vështirë t’i përshkruanim të gjitha këtu. Ajo që është më e rëndësishmja, të gjitha transaksionet financiare kryhen në mënyrë efikase dhe paratë tuaja janë të sigurta. Unibet nuk ngarkon asnjë komision për pagesa dhe tërheqje. Shumica e pagesave kreditohen në llogarinë tuaj menjëherë. Nga ana tjetër, në rastin e tërheqjeve, e gjithë procedura nuk ka gjasa të zgjasë më shumë se 2-3 ditë pune. Nëse keni ndonjë problem, mund të kërkoni mbështetje teknike nga njësia e shërbimit të klientit në info@unibet.com.

Unibet – argëtimi i përgjegjshëm

Kumari mund të jetë argëtues dhe shpresojmë se do të jetë kështu kur të bëheni anëtar i Unibet. Megjithatë, ashtu si shumë gjëra të tjera në jetë (në veçanti ato të këndshmet), mund të bëhet problem. Prandaj, është e rëndësishme që faqet e internetit të lojërave të fatit t’i trajtojnë çështjet e përgjegjësisë së kumarit në një mënyrë serioze. Për fat të mirë, Unibet ofron shumë masa dhe këshilla. Është mirë të shihet se në faqen e internetit ka një shënim që, për sa i përket rrezikut të mundshëm të lojërave të fatit, “ne jemi të detyruar të sigurohemi që edhe ju të jeni në dijeni të këtyre rreziqeve”. Ekziston i gjithë seksioni për atë çështje me disa lidhje për grupet mbështetëse ku mund të bashkoheni nëse bixhozi bëhet problem.

Faqja e internetit është anëtare e Shoqatës Evropiane të Lojërave dhe Basteve (EGBA) dhe Shoqatës së Kumarit në distancë (RGA), të cilat inkurajojnë përdoruesit për të luajtur bixhoz të sigurt dhe të përgjegjshëm në internet. Unibet bashkëpunon rreptësisht me shërbimin e terapisë së bixhozit dhe ofron një test vetëvlerësimi për të gjithë vizitorët e faqes në internet.
Ai ka gjithashtu një funksion të Kontrollit të Realitetit, i cili mund të konfigurohet për të treguar se sa kohë jeni në uebsajt dhe cili është fitorja/humbja juaj rekorde. Klientët gjithashtu mund të përcaktojnë kufijtë e pagesave, të pezullojnë llogarinë e tyre përkohësisht ose të mbyllin plotësisht llogarinë e tyre.

Unibet FAQ

Në mënyrë tipike, ju do të merrni një tërheqje NETELLER ose Skrill brenda 12 orëve, ndërsa një transfertë bankare mund të zgjasë 1-3 ditë pune dhe një tërheqje nga karta krediti/debiti 3-5 ditë pune. Në raste të rralla (zakonisht tërheqje të mëdha), mund të na duhet të kërkojmë informacione ose dokumente të mëtejshme përpara se të përpunojmë kërkesën tuaj.

Në Unibet, kjo mund të arrihet duke përdorur një sërë metodash, duke përfshirë bankingun online, Paynearme, PayPal, eCheck, Play+, kartën e kreditit dhe kartën e debitit. Unibet synon ta mbajë procesin sa më të drejtpërdrejtë që të jetë e mundur, duke kërkuar një minimum prej 10 dollarësh për të depozituar duke përdorur ndonjë nga metodat e lartpërmendura.

Libri sportiv i Unibet nuk kërkon që ju të vendosni katër shifrat e fundit të numrit tuaj të Sigurimeve Shoqërore gjatë procesit të regjistrimit, por do t'ju duhet të përfundoni një procedurë KYC (Njihni klientin tuaj).

Pasi të na keni dërguar dokumentin, ne duhet të jemi në gjendje ta verifikojmë atë brenda 1-3 ditësh pune. Nëse llogaria juaj është e kufizuar, do të mund ta përdorni atë si zakonisht pas kësaj kohe.

I lançuar në vitin 1999, Unibet është një nga emrat më të vjetër dhe më të njohur në lojërat e fatit modern. Operatori ofron gjithçka nga lojërat klasike, një kazino live, bingo, poker dhe lojëra tavoline, me promovime tërheqëse që kanë bërë që 11 milionë përdoruesit e tij global të kthehen për më shumë.

Unibet Slovensko , Unibet Hvatska , Unibet Srbija , Unibet Hungary , Unibet Azerbaycan , Unibet Mexico , Unibet Қазақстан , Unibet Armenia , Unibet Marocco , Unibet Albania , Unibet MK , Unibet Si , Unibet MO

bonus mirëseardhjeje prej 30 eurosh