Rabona

Bonus

100 € bonus regjistrimi

Promovimet
 • Baste sportive: 100 €/$
 • Kazino: 200 €/$ + 200 FS
Regjistrim Regjistrim

Rabona  është në treg që nga viti 2019 dhe ofrohet si një kompani e lojërave të fatit të TranelloGroup. Rabona ofron për të gjithë ju ruletë, lojëra elektronike, lojëra letrash, blackjack dhe lloje të tjera argëtimi nga ofrues të mirënjohur. Lojtarët mund të vendosin bast në sport dhe e-sportet. Pas regjistrimit në faqe, lojtarët fitojnë qasje në llogaritë e tyre personale. Tërheqjet janë të disponueshme vetëm pasi llogaria të jetë verifikuar. Për ta bërë këtë, është e nevojshme të dërgoni adresën tuaj të postës elektronike, të jepni moshën, vendbanimin dhe dokumentet e identifikimit. Faqja kryesore e Rabona është përkthyer në 11 gjuhë, duke përfshirë italisht, frëngjisht, anglisht dhe rusisht. Llogaritë e lojtarëve janë gjithashtu të disponueshme në monedha të ndryshme.

Rabona – Prezantimi i kompanisë

Në vitin 2016, Rabona filloi t’u ofronte rumunëve shërbime jo vetëm të basteve sportive, por edhe të lojërave të fatit. Në fillim, kjo kompani u fokusua ekskluzivisht në tregun vendas, d.m.th., Rumani. Megjithatë, zhvillimi i shpejtë dhe tërheqja e një numri të madh bastvënësish e ndihmoi këtë kompani të merrte investime nga një kompani gjermane dhe të fillonte promovimin në Perëndim. Rabona aktualisht u shërben lojtarë nga Brazili, Portugalia, Austria dhe Gjermania. Gjithsesi, tregu i Amerikës Latine është bërë padyshim një prioritet për këtë kompani. Përkundër faktit se kjo kompani Rabona nuk fokusohet tek përdoruesit nga vendet e CIS, ai ka një ofertë mjaft interesante bastesh dhe lojërash, si dhe bonuse tërheqëse për mirëseardhje. Prandaj, në rishikimin e mëposhtëm ne do të përshkruajmë çështjet më të rëndësishme që lidhen me këtë libralidhës në mënyrë që të tërheqim vëmendjen tuaj ndaj tij.

Gjatë ekzistencës së tij të shkurtër, Rabona Bookmaker ka fituar një bazë të konsiderueshme të lojtarëve të saj të rregullt, shumica e të cilëve lënë reagime pozitive. Çdo mosmarrëveshje që lind zgjidhet nga një departament i shërbimit 24-orësh ndaj klientit. Telefoni, chat dhe e-mail mund të përdoren për komunikim. Kjo kompani ofron programe bujare bonus për lojtarë të rinj, me një bonus deri në 15,000 rubla për depozitën e parë të disponueshme pas regjistrimit. Programet e besnikërisë janë të disponueshme për lojtarët e rregullt. Së bashku me fitimet e tyre, lojtarët marrin jo vetëm para, por edhe karta tregtare bonusesh.

Nëse një lojtar ka krijuar tashmë një koleksion futbollistësh, ata do të marrin një çmim në para. Funksionimi i Rabonës bazohet në një licencë me numër 8048/JAZ. lëshuar nga Antilephone dhe qeveria Curacao. Funksionimi i kësaj kompanie mbështetet nga softueri nga ofertues të njohur, duke përfshirë: 1×2 gaming, Relax Gaming, ELK, Microgaming, Spinomenal.

Regjistrimi RabonaRegjistrimi Rabona

Rabona – Bonusi fillestar

Për lojtarët krejtësisht të rinj, kompania Rabona ka përgatitur një bonus 100 për qind për depozitën e parë deri në 450 PLN. Përpara se të vendosni ta përdorni, duhet të lexoni të gjitha kushtet e këtij promovimi, sepse përmban disa çështje të rëndësishme . Megjithatë, duhet theksuar se të gjitha dispozitat e rëndësishme në faqen e internetit komunikohen në mënyrë të qartë. Kështu, për të marrë fonde shtesë, është e nevojshme të bëni një depozitë e cila nuk do të jetë më e vogël se 90 PLN. Përpara se të rimbushni llogarinë, do të jetë gjithashtu e nevojshme të bëni një rrotullim të vetëm të depozitës tuaj me një kurs këmbimi minimal prej 1.50. Gjithashtu duhet pasur parasysh që pagesat e bëra përmes kuletave elektronike nuk ju japin të drejtën për të përfituar nga oferta.

Nëse i keni plotësuar kushtet e përshkruara më sipër, nuk duhet të prisni, por duhet t’i kërkoni vetë fondet përmes Live Chat ose e-mail. Përpara se të tërhiqni bonusin, ju kërkohet të vini bast gjashtë herë, me shanse 1.50 për një ngjarje kupon të akumuluar ose 2.00 për një kupon të vetëm. Bastet të cilat kanë të bëjnë me handikape, mbi/nën, tek/çift numri i golave dhe të dyja skuadrat shënojnë nuk përfshihen në bast.

Rabona – Bonuse dhe oferta speciale

Rabona ka shumë promovime të ndryshme për të na ofruar, të cilat shpesh lidhen me ngjarje që janë të njohura për momentin, si turnetë e tenisit Roland Garros dhe French Open ose play-off-et në NBA. Marrja e sigurimit për bastet akumuluese mund të jetë një zgjidhje interesante. Kushti për t’u bashkuar është të luani të paktën tre ngjarje në një kupon të vetëm me koeficient jo më pak se 1.50. Nëse vetëm njëri prej tyre dështon, si çmim ngushëllues, do të merrni një bast krejtësisht falas.

Ofertat speciale mbulojnë edhe ngjarje nga bota e e-sportit. Duke vënë bast mbi to, është e mundur të fitoni fonde shtesë për lojëra të mëtejshme. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të aplikoni për një bonus të tillë dhe të vini bast në ndeshjet e FIFA-s me koeficientin minimal 1.80. Është gjithashtu e mundur të gjesh oferta të ngjashme në lidhje me sportet virtuale në nënfaqen në lidhje me ofertat speciale aktuale, të cilat shpesh janë një shtesë interesante e lojës.

Regjistrimi RabonaRegjistrimi Rabona

Rabona – Baste sportive

Një përzgjedhje e konsiderueshme e sporteve është konsiderata më e rëndësishme për çdo ofrues bastesh. Në fund të fundit, është pikërisht për sportet që lojtarët dëshirojnë të regjistrohen në faqe të tilla. Rabona përballet me sfidën dhe ka një përzgjedhje të madhe të lojërave klasike dhe virtuale për të ofruar. Sportet e ofruara nga ky krijues bastesh përfshijnë si më poshtë:

 • volejboll,
 • tenis,
 • basketboll,
 • futboll,
 • shigjetat,
 • MMA,
 • kriket,
 • hokej,
 • gare me kuaj.

Krahas sporteve klasike, Rabona ka në ofertë edhe sportet elektronike dhe sportet virtuale. Kështu, tifozët e llojeve të tjera të sporteve do të mund të gjejnë diçka për veten e tyre. Përveç kësaj, në faqen e internetit të bastshkruesve mund të gjejmë një seksion të veçantë shumë të zhvilluar mirë, kushtuar garave me kuaj. Falë kësaj, secili lojtar mund të shijojë sportet e tij të preferuara.

Rabona – Baste sportive live

Në faqen e internetit të kompanisë Rabona, mund të gjejmë shumë lehtë skedën që lidhet me bastet live. Lexohet lehtë dhe gjetja e ngjarjes së duhur nuk duhet të shkaktojë as problemin më të vogël. Shumica e sporteve kanë një mundësi për të ndjekur ngjarjet virtuale. E rëndësishme është se janë të disponueshme edhe transmetimet e sporteve elektronike, ndaj mbetet për t’u parë nëse Rabona do të na vërë në dispozicion edhe sportet tradicionale në këtë formë. Edhe në faqen kryesore, do të jetë e lehtë të shihet menjëherë se sa ngjarje të basteve live janë të disponueshme në çdo kohë, gjë që është një shtesë interesante.

Regjistrimi RabonaRegjistrimi Rabona

Rabona – Kazino

Kazino Rabona është themeluar në vitin 2019. Ajo operohet nga ekspertët e Araxio Development N.V. Casinos. Kjo do të thotë se është i licencuar nga Autoriteti i Lojërave Curacao.

Shumica prej nesh janë të njohur me faqe të tilla si Malina Casino, Wazamba dhe Zet Casino, të cilat janë gjithashtu në pronësi të Araxio Development. Ata të gjithë kanë komente të shkëlqyera dhe janë jashtëzakonisht të njohura në mesin e lojtarëve. Rishikimi i kazinosë Rabona tregon se si oferta e bonuseve dhe lojërave të Rabona krahasohet me ato të kazinove më të mira.

Kazinoja online e Rabona për para përfaqëson një nga faqet më gjithëpërfshirëse të lojërave të fatit, pasi ka fjalë për fjalë gjithçka që çdo lojtar mund të ëndërrojë ndonjëherë. Do të gjeni baste sportive, kazino live, lojëra tavoline dhe lojëra elektronike në internet të gjitha në një vend. Kazinoja ligjore e Rabonës ia vlen gjithashtu të vizitohet për shkak të bonuseve të mirëseardhjes. Kazinoja dhe objektet e basteve janë të ngulitura në një dizajn grafik shumë tërheqës. Faqja e internetit e kësaj kazinoje është në dispozicion në dymbëdhjetë gjuhë të ndryshme.

Rabona – Kazino live

Kazino Rabona ka shumë lojëra për të ofruar për lojtarët që janë të etur për argëtim. Aty mund të luash gati dy mijë slot machines. Titujt e vënë në dispozicion vijnë nga pothuajse çdo zhvillues kryesor dhe ju mund të luani lojëra elektronike atje nga Amatic, Netent, Habanert ose Betsoft. Sigurisht që nuk mungon asnjë lojë dhe lojërat e reja shtohen rregullisht. Përveç lojërave elektronike, ekziston një përzgjedhje e madhe e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë. Nëse jeni të fortë në poker, këshillohet të luani për shembull Poker Caribbean Stud, dhe nëse preferoni ruletën klasike, mund të vini bast në fushat në Roulette First Person, e cila drejtohet nga vajza simpatike. E rëndësishmja, lojërat atje janë renditur me kujdes sipas zhvilluesit dhe kategorisë, dhe është e mundur të shfletohen sipas etiketave të tilla si, “Lojëra me paqëndrueshmëri të lartë”, “Lojëra sportive” ose “Lojëra popullore”.

Regjistrimi RabonaRegjistrimi Rabona

Rabona – Depozita dhe tërheqje

Lojtarët që kërkojnë platformën më të mirë zakonisht udhëhiqen nga disa kërkesa. Zgjedhja e tyre ndikohet kryesisht nga numri i madh i mënyrave të disponueshme për të depozituar dhe tërhequr paratë e tyre. Pavarësisht gjithçkaje, është shumë e rëndësishme qetësia në aspektin e transaksioneve. Rabona kujdeset edhe për lojtarët e saj në këtë aspekt. Lojtarët mund të përfitojnë nga një sërë opsionesh pagese. Platforma bazohet në metoda tradicionale, siç janë transfertat nga kuletat elektronike ose kartat e pagesave.

Krahas mënyrave tradicionale të pagesës, kompania Rabona ka në ofertën e saj edhe mënyra më moderne. Duke përdorur metodën e zgjedhjes suaj, është e mundur të kryeni pagesa pothuajse menjëherë pa asnjë tarifë. Lojtarët mund të përdorin gjithashtu opsionin për të depozituar dhe tërhequr fonde duke përdorur kriptomonedha. Ky është një shtesë shumë e bukur për lojtarë nga e gjithë bota.

Një avantazh i madh i Rabona është sigurisht fakti që depozitat dhe tërheqjet nuk ngarkohen me asnjë kosto shtesë. Për më tepër, depozitat dhe tërheqjet janë pothuajse të menjëhershme. Kjo nuk është një përvojë shumë e zakonshme, sepse tërheqjet në shumicën e basteshkruesve vonohen dhe rezervohen edhe brenda pak ditësh nga momenti i kërkesës.

Rabona – Mbështetje dhe kontakt

Ekziston një seksion “FAQ” në faqen e internetit të Rabona, i cili përmban të gjitha pyetjet dhe përgjigjet e njohura në lidhje me funksionimin e web-it. Nëse një lojtar nuk mund të gjejë informacionin e nevojshëm në këtë seksion ose në termat dhe kushtet e bastshkruesit, ai mund të kontaktojë drejtpërdrejt departamentin e shërbimit të Rabona. Shërbimi ndaj klientit luan një rol jashtëzakonisht të rëndësishëm për një platformë që merret me para të vërteta. Ai i disponueshëm në faqen e internetit të Rabona padyshim krenohet me një standard të lartë. Lojtari ka mundësinë të përdorë bisedën në internet të disponueshme gjatë gjithë orës. Kjo është mënyra më e shpejtë për të informuar për një pyetje ose një problem. Opsioni i dytë është të shkruani një mesazh e-mail. Rabona Bookmaker merr përsipër t’i përgjigjet një kërkese të tillë brenda një ore. Megjithatë, duhet të presim që të marrim një përgjigje për një e-mail deri në 3 orë pasi ndonjëherë mund të ketë disa vonesa.

Regjistrimi RabonaRegjistrimi Rabona

Rabona – Përmbledhje

Rabona është një kompani mjaft interesant që është fokusuar në operacione në vende të zgjedhura evropiane dhe të Amerikës Latine. Megjithatë, edhe banorët nga vende të tjera mund të përdorin shërbimet e tij. Ata që jetojnë në vendet e CIS sigurisht që do të jenë të interesuar për bonuse të konsiderueshme mirëseardhjeje, oferta të tjera speciale të ofruara në kazino dhe baste sportive. Përparësitë e tjera të bastevebërësit Rabona përfshijnë ngjarje sportive interesante, si dhe ofertën e lojërave elektronike. Megjithatë, ky bastvënës nuk pranon baste sportive kibernetike. Lojërat me letra ose ruletë nuk janë gjithashtu të disponueshme në kazino. Për më tepër, lojtarët me siguri nuk do të gjejnë kriptovaluta midis metodave të pagesës. Pavarësisht këtij fakti, byroja merr reagime mjaft të mira nga përdoruesit e saj. Prandaj, ia vlen t’u kushtoni vëmendje atyre, jo vetëm nëse jeni fillestar, por edhe nëse jeni një lojtar me përvojë.

Pyetjet e shpeshta të Rabona – 10 pyetjet dhe përgjigjet më të njohura në lidhje me bastshkruesin Rabona

Kompania përdor numrin e licencës MGA/CRP/152/2007 për operacionet e saj, e cila u lëshua në Maltë në vitin 2019. Në Brazil dhe Kili, Rabona ka marrë licenca lokale operimi dhe certifikata. Në të gjitha rastet, bastet pranohen nëpërmjet një faqe interneti përkatëse funksionale. Dështimi për të marrë një licencë në det të hapur, megjithatë, tregon se kjo kompani nuk pranon përdorues nga shumë vende të botës.

Pas krijimit të një llogarie dhe depozitimit të fondeve në llogarinë Rabona, lojtarët do të marrin një bonus financiar në formën e një basti falas. Shuma e këtij bonusi do të jetë e barabartë me shumën e depozituar më parë. Bonusi dhe basti falas duhet të vihen brenda 30 ditëve nga momenti i kreditimit në faqen e libralidhësve.

Rabona u ofron lojtarëve të saj një aplikacion celular për iOS dhe Android. Mund të shkarkohet dhe instalohet në tregjet zyrtare të Apple dhe Google. Kjo do të thotë që përdoruesit nuk duhet të gërmojnë në cilësimet e sigurisë së smartfonit të tyre për të kryer një instalim manual. Instalimi është standard dhe i shpejtë.

Më shumë se një duzinë shërbime depozitimi dhe tërheqjeje janë në dispozicion të lojtarëve. Ju keni mundësinë të përdorni pagesa me kartë, transferta bankare, sisteme pagesash dhe kuleta elektronike. Një listë e mënyrave të pagesës Rabona mund të gjendet në faqen e saj zyrtare.

Është e mundur që në kohën e krijimit të llogarisë, lojtarëve të rinj mund t'u kërkohet të japin dokumentacionin që do të jetë i nevojshëm për të përfunduar të gjithë procesin. Megjithatë, regjistrimi është zakonisht shumë i shpejtë.

Rabona ka një ofertë shumë të mirë duke mbuluar sportet tipike popullore, por edhe ato virtuale. E-sportet janë gjithashtu të njohura, gjë që konfirmohet nga numri i tregjeve të disponueshme për lojtarët.

Ekzistojnë dy mënyra për të regjistruar llogarinë tuaj në libralidhësin Rabona: përmes llogarisë tuaj të mediave sociale ose emailit. Në rastin e dytë, duhet të tregoni adresën tuaj të emailit dhe të vazhdoni në një formular që përmban të dhënat tuaja personale: emrin, mbiemrin, datën e lindjes, katin, numrin e telefonit. Është gjithashtu e nevojshme të futni një hyrje dhe një fjalëkalim. Konfirmimi i regjistrimit bëhet me email. Në rastin e parë, përdoruesi duhet të identifikohet duke përdorur një profil në Yahoo, Google ose Facebook. Në përgjithësi, një pjesë e të dhënave merret nga një llogari e jashtme, dhe pjesa tjetër duhet të futet në mënyrë të pavarur.

Përpara se të bëni një pagesë, do t'ju duhet të verifikoni profilin tuaj. Do të jetë e nevojshme të siguroni një fotografi pasaporte, si dhe vërtetim të vendbanimit në adresën që keni dhënë. Kohët e fundit është shtuar ndjeshëm numri i ofertave speciale në faqen e basteshkruesit Rabona. Në seksionin e titulluar "Oferta", përdoruesi mund të zgjedhë slotin dhe bonuset e basteve sportive me interes. Ato janë të lehta për t'u renditur falë filtrit të pranishëm në faqen e internetit. Duhet përmendur edhe prania e ofertave speciale periodike dhe të përhershme, gjë që e bën planifikimin e lojës në sit edhe më interesant për lojtarët. Nga ofertat speciale të disponueshme të Rabona, këto mund të jenë me interes të veçantë:

 • bonus mirëseardhjeje dhe bast falas. Bonusi duhet të vihet brenda 30 ditëve duke vendosur baste të vetme ose të kombinuara me koeficient 1.4 ose më të lartë,
 • rimbursimet në bastet e barazimit. Nëse një pjesë e plotë ose gjysma e ndeshjes përfundon në barazim, lojtari do të marrë një rimbursim të shumës që ai ose ajo vendosi në ekipin fitues në fjalë,
 • një bonus pikë promovuese për një fitore në një ligë basketbolli. Për çdo fitore, lojtarët marrin pikë të cilat mund t'i konvertojnë në pagesa ose rrotullime falas,

Rabona nuk ka shumë komente në internet, pasi në të vërtetë sapo ka filluar të njihet gjerësisht. Zakonisht, megjithatë, ne mund të gjejmë informacione për regjistrimin efikas të llogarisë në forume, si dhe bonuse, të cilat patjetër na inkurajojnë të luajmë rregullisht. Në një shënim pozitiv, faqja e internetit është gjithashtu e dizajnuar në një mënyrë moderne dhe gjetja e bastit ose nënfaqes së duhur nuk është problem.

Kur kontrolloni bastoren Rabona, ia vlen t'i kushtoni vëmendje çështjeve që e dallojnë ndjeshëm nga konkurrentët e këtij lloji. Pamja e faqes së internetit, si dhe katalogu i disiplinave i paraqitur në mënyrë interesante, është sigurisht një element i tillë. Një tjetër pikë dalluese është numri i madh i bonuseve që lojtarët mund të fitojnë. Bonuset e sporteve elektronike, bonuset e mirëseardhjes dhe bonuset e rradhës janë vetëm një pjesë e vogël e të gjitha ofertave speciale të Rabona.

Përzgjedhja e madhe e mënyrave të pagesës, numri i ofertave speciale si dhe gamë e madhe e sporteve dhe e-sporteve e bëjnë Rabona një vend që ia vlen të kontrollohet dhe rekomandohet. Sipas shumë njerëzve, ajo është një nga kompanitë më të mira të basteve në treg sot. Përdorimi i platformës Rabona është një kënaqësi e pastër. Një përkthim me cilësi të lartë i faqes në disa gjuhë, shumë lojëra të njohura dhe më pak të njohura për të bastuar janë avantazhe të padyshimta. E gjithë platforma është një vend ideal për ata që janë në kërkim të argëtimit të lojërave të fatit. Shërbimi ndaj klientit është jashtëzakonisht i dobishëm dhe do të ofrojë mbështetje edhe për probleme të vogla. Për më tepër, disponueshmëria e opsioneve të ndryshme të pagesës e vendos këtë libralidhës lart mbi konkurrencën. Nëse po kërkojmë një faqe bastesh sportive, atëherë Rabona është padyshim për ne. Padyshim që ia vlen të njiheni me këtë operator. Një numër i madh bonusesh, një numër i madh lojërash dhe shërbimi miqësor, sigurisht që do të ofrojnë argëtim për lojtarët më kërkues.

Rabona – Avantazhet dhe disavantazhet

Rabona tërheq lojtarët e saj jo vetëm me një përzgjedhje të madhe lojërash dhe bastesh, por edhe me shërbime cilësore. Operatorët profesionistë u shërbejnë lojtarëve, operatori ofron pagesa të shpejta, si dhe turne me mundësinë për të fituar të mëdha. E gjithë kjo e bën këtë faqe të dallohet për të kënaqur klientët me risitë në industrinë e lojërave të fatit çdo ditë.

Avantazhet dhe disavantazhet
 • mundësia për të tërhequr dhe depozituar në kriptomonedha
 • mënyra të ndryshme pagese
 • shërbimi ndaj klientit i disponueshëm gjatë gjithë kohës
 • bonuse interesante për lojtarët e rinj dhe aktualë
 • nuk ka baste në jackpot progresive
 • nuk ka baste në poker
 • kufizime jo shumë të favorshme pagese për fitimet

Rabona Slovakia , Rabona Hrvatska , Rabona Srbija , Rabona Hungary , Rabona Azerbaycan , Rabona Brasil , Rabona Mexico , Rabona Қазақстан , Rabona Armenia , Rabona Marocco , Rabona Shqipëria  , Rabona MK  , Rabona Si , Rabona MO , Rabona Cesko

100 € bonus regjistrimi